Bezdrôtová meteostanica TFA 35.1152.01 SKY - čierna
Bezdrôtová meteostanica TFA 35.1152.01 SKY - čierna
Aké je dnes počasie?
Stačí sa pozrieť na meteorologickú stanicu SKY a budete v obraze. Na podsvietenom displeji dominujú najdôležitejšie informácie - predpoveď počasia (aktuálna a budúca) a aktuálna hodnota vonkajšej teploty/vlhkosti vzduchu. okrem týchto informácií nájdete na displeji aj presný čas a dátum (poskytuje ich prijímač signálu DCF). Samozrejmosťou sú aj údaje o vnútornej teplote a vlhkosti, doplnené o údaj o úrovni komfortu v miestnosti.
Náročnejší používatelia ocenia trvalé zobrazenie maximálnych a minimálnych vonkajších hodnôt - tieto záznamy sa automaticky obnovujú každých 24 hodín. Zaujímavosťou stanice SKY je druhá pamäť pre maximálne a minimálne hodnoty, ktoré sa môžu zobraziť na displeji s časom a dátumom záznamu - tieto záznamy sa resetujú len manuálne. Na jednotke je možné nastaviť aj budík s funkciou oneskoreného budenia (SNOOZE).
Miestna predpoveď počasia
Stanica zobrazuje aktuálne počasie s výhľadom do budúcnosti. Po nevyhnutnej predinicializácii už meteorologická stanica zhromaždila dostatok údajov na predpovedanie vývoja počasia na nasledujúcich 12-24 hodín.
Vlastnosti a funkcie
-
Bezdrôtový prenos údajov o teplote/vlhkosti vzduchu na vzdialenosť až 60 m (na voľnom priestranstve).
-
Stanica komunikuje až s jedným bezdrôtovým snímačom (je súčasťou dodávky).
-
Meria teplotu a vlhkosť v interiéri.
-
Indikátor komfortu v miestnosti.
-
Nastaviteľný alarm dolnej a hornej vonkajšej teploty.
-
Symbolová indikácia mrazu.
-
Pamäť pre najvyššie/najnižšie hodnoty sa automaticky resetuje každých 24 hodín.
-
Dodatočná pamäť max/min s časom a dátumom záznamu - resetuje sa len manuálne.
-
Animovaná predpoveď počasia.
-
Rádiom riadené hodiny s kalendárom a dňom v týždni (8 jazykov - slovenčina bohužiaľ chýba).
-
Budík s opakovaným budením (funkcia odloženia budenia).
-
Displej s krátkodobým oranžovým podsvietením po stlačení horného tlačidla.
-
Možnosť umiestnenia na podložku (nemožno zavesiť).
| Funkcia meradla |
|
|---|---|
| Rozsah teploty (max) | 50 °C |
| Rozsah teploty (min) | -10 °C |
| Rozsah teploty ext. čidlá (max) | 50 °C |
| Rozsah teploty ext. čidlá (min) | -20 °C |
| Rozlíšenie teploty | 0,1 °C |
| Rozsah merania vlhkosti | 20 až 99 % |
| napájanie | baterie 1,5 V AAA (nejsou součástí) - 3ks základna, 2ks čidlo |
| Dosah | max. 60 m v otvorenom priestore |
| frekvencia | 433 MHz |

Kalibrácia, otázky a odpovede
Ako dlho je kalibrácia platná? Aké je lehota rekalibrácie? Čo je kalibračný list a čo obsahuje? Čo je to validácia, etalón, kontinuita meradla alebo úradné overenie meradla? Odpovede na tieto otázky nájdete tu.











