Multilogger teploty a vlhkosti Comet M1320
Multilogger teploty a vlhkosti Comet M1320

Dva vstupy MiniDIN a vstupy na svorkovnici
Senzory s napäťovým výstupom (rozsah 0-10 V; presnosť ±10 mV)
Snímače s prúdovým výstupom (rozsah 0-20 mA; presnosť ±20 µA)
Dvojstavový signál (beznapäťový kontakt alebo napäťový signál 0-30 V); iba vstupy č. 3 a 4 sa môžu používať ako binárne
Impulzný signál (beznapäťový kontakt alebo napäťový signál 0-30 V); iba vstup č. 4 možno použiť ako čítač
Teplotné sondy Pt1000 so zabudovanou konfiguračnou pamäťou (séria xxx/M)
Snímače teploty a vlhkosti s digitálnym výstupom (séria DIGI)Snímače s prúdovým výstupom (rozsah 0-20 mA; presnosť ±20 µA)
Sondy sú vymeniteľné bez potreby kalibrácie s konkrétnym prístrojom a bez ohľadu na dĺžku kábla, ktorý môže byť dlhý 1, 2, 5, 10, 15 metrov.

Vyhodnotenie až 16 premenných
Zo 4 pripojených sond/senzorov možno vyhodnocovať až 16 premenných. Ide o súčet počtu meraných a vypočítaných veličín. Napr. rosný bod, absolútna vlhkosť, špecifická entalpia, medzikanálové výpočty (napr. rozdiel z dvoch pripojených sond, snímačov teploty atď.). detail displeja LCD multiloggeru.
Namerané hodnoty sa ukladajú do internej, nevolatilnej pamäte. Kapacita pamäte je až 1 milión hodnôt. Režim záznamu možno voliteľne nastaviť ako necyklický, pri ktorom sa záznam zastaví, keď sa pamäť zaplní, alebo cyklický, pri ktorom sa po zaplnení pamäte najstaršie zaznamenané hodnoty prepíšu novými hodnotami.
Hodnoty sa zobrazujú na grafickom displeji s možnosťou nastavenia intenzity podsvietenia a zmeny veľkosti zobrazovaných číslic. Údaje možno ďalej spracovať pomocou softvéru COMET Vision.
Napájanie
Prístroj môže byť napájaný sieťovým adaptérom alebo nabíjateľnými batériami s možnosťou dobíjania priamo v prístroji. Batérie sú vždy súčasťou prístroja (možno použiť aj štandardné alkalické batérie AA). Batérie zabezpečujú prevádzku prístroja na niekoľko mesiacov.
Pri súčasnom napájaní sieťovým adaptérom poskytujú batérie záložnú prevádzku a zabezpečujú záznam a meranie pri výpadku elektrického prúdu. Napájaním výstupu siete Ethernet z batérií vás prístroj o výpadku informuje e-mailom.
Limity alarmov a signalizácia alarmov
Pre každý kanál (t. j. meranú alebo vypočítanú veličinu) možno nastaviť dva nezávislé limity alarmu.
Signalizácia alarmu môže byť akustická, optická, odoslaním varovného e-mailu alebo alarmovým výstupom. K výstupu alarmu možno pripojiť externú akustickú alebo optickú signalizáciu. Prístroj môže toto zariadenie napájať napätím 5 V, inak je potrebné zariadenie napájať externe.
Komunikačné rozhranie
Prístroj je vždy vybavený konektorom USB, ktorý sa používa na komunikáciu, spracovanie údajov a tiež na nabíjanie batérie prístroja.
Odoslanie e-mailu, keď nastane alebo zanikne stav alarmu
v prípade výpadku použite funkciu DATALINK na spätný prenos údajov do databázy COMET, softvéru, ktorý má mnoho pokročilých nástrojov na analýzu údajov.
Jednoduchá bezdrôtová komunikácia so smerovačom Wi-Fi TP-LINK
programy tretích strán na čítanie aktuálne nameraných hodnôt pomocou univerzálnych protokolov SNMPv1 a XML
použitie WWW rozhrania na zobrazenie aktuálne nameraných hodnôt a nastavenie základných parametrov bez potreby inštalácie softvéru
Výstup ALARM OUT
- Dvojstavový výstup je určený na ovládanie iných zariadení počas alarmu, napr. externého akustického alarmu, telefónneho hlásiča atď.
- Typ výstupu - tranzistor s otvoreným kolektorom
- Max. prúd v spínanom stave - 100 mA
- Max. výstupné napätie 12 V
- Napätie na pomocnej svorke - +5 V (len v prípade pripojenia externého napätia)
- Signalizácia alarmu môže byť akustická (zabudovaným meničom), optická (3x LED), alarmovým výstupom alebo odoslaním varovného e-mailu cez ethernet.
Obsah balenia
M1320
Návod na použitie
3x nabíjateľné batérie AA
Napájací adaptér
USB kábel
Nástenný držiak
BEZPLATNÝ analytický softvér COMET Vision
| Funkcia meradla |
|
|---|---|
| Pokročilé funkcie |
|
| Rozsah teploty (max) | 600 °C, závisí od typu senzora |
| Rozsah teploty (min) | -200 °C, závisí od typu senzora |
| Rozlíšenie teploty | 0,1 °C |
| Rozsah merania vlhkosti | závisí od typu senzora |
| Rozsah merania napätia (max) | 10 V |
| Rozsah merania napätia (min) | 0 V |
| Presnosť merania napätia | ±10 mV |
| Rozlíšenie merania napätia | 100 µV |
| Rozsah merania ss prúdu (max) | 20 mA |
| Rozlíšenie merania ss prúdu | 0,1 µA |
| Presnosť merania ss prúdu | ±20 µA |
| Pamäť (počet meraní) | 1 000 000 hodnôt (necyklický záznam), 600 000 hodnôt (cyklický záznam) |
| Konektory pre čidlá |
|
| Konektivita | Ethernet, RS 232, USB |
| Komunikačné protokoly | WWW, SNMPv1, XML, DATALINK |
| Typ senzora | Pt1000, Napäťový senzor, Prúdový senzor, Dvojstavový senzor, Pulzný senzor |
| napájanie | 3x AA NiMH 1900 mAh, 1,2 V; adaptér 230Vac/5Vdc (pro ethernetové rozhraní nutnost) |
| krytie | IP20 |
| Kanály | 2x externý snímač teploty alebo kombinovaná sonda teploty a vlhkosti, <br>2x binárny, napäťový a prúdový vstup |
| Rozmery bez konektorov | 178 x 95 x 37mm, bez pripojených sond |










































































































































































































































